Polícia upozorňuje

Okresné riaditeľstvo PZ v Bardejove od začiatku roka 2022 (01.01.2022 – 15.03.2022) eviduje na pozemných komunikáciách okrem iného aj 15 dopravných nehôd a 14 škodových udalostí, ku ktorým došlo na parkoviskách obchodných domov a parkoviskách všeobecne.

Možno sa už aj Vám stálo alebo môže stať, že ste pri parkovaní pred obchodným domom alebo pred Vašim obytným blokom neúmyselne spôsobili čo i len malý „ťukanec"- škodu na inom vozidle. V tom prípade z miesta udalosti nikdy neodchádzajte a nebojte sa priznať, ak niekomu poškodíte vozidlo len preto, že máte strach, „aby ste sa nedostali do problémov!“. Je veľmi pravdepodobné, že Vás niekto videl a zavolá na políciu. Ostaňte vždy na mieste, a to aj v prípade, že poškodený na mieste nie je. Ak ho neviete kontaktovať, zavolajte na  číslo 158a vysvetlite,  čo sa stalo. Na miesto bude zvyčajne vyslaná policajná hliadka, ktorá Vám pomôže s vyriešením Vašej udalosti a v tomto prípade „Váš problém“ nie je taký veľký, aby ho nedokázalo kryť Vaše povinné zmluvné poistenie. Naopak, odídením z miesta udalosti si spôsobíte „väčšie problémy“. (pozn. pokuta do 1300 Eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlo do 5 rokov)


 

Pomoc utečencom z Ukrajiny

V Richvalde, 2.3.2022

Systém pomoci v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine

Vážení občania, 

v prvom rade sa Vám chcem poďakovať za ochotu a solidaritu pri zbierke ktorú sme organizovali v sobotu 26.02.2022. Táto pomoc bola dňa 28.02.2022 odvezená do obce Nižná Polianka, kde odpočívajú pri ceste na západ vojnoví utečenci z Ukrajiny.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu s vojenským konfliktom na Ukrajine sa obec Richvald zapája do „Logistického modelu KOMUNÁL“, ktorý bol pripravený Združením miest a obcí Slovenska v spolupráci s Veľvyslanectvom Ukrajiny v Slovenskej republike a s partnermi v oblasti samospráv, cirkví a charity.

Pomoc je adresovaná obyvateľom Ukrajiny, ktorí utekajú pred vojnou aj tým, ktorí sa snažia o prežitie v svojej vojnou zasiahnutej krajine. Do tejto výzvy sa môžete zapojiť aj vy, a to jedným z nasledujúcich spôsobov:

Čítať ďalej: Pomoc utečencom z Ukrajiny

Aktuality

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR je na mieste:
Ukrajina.
24. februára o 19:19  ·
Informácie pre našich občanov, ktorí sa nachádzajú na Ukrajine ????????
 ️

  • Všetkým našim občanom odporúčame opustiť územie Ukrajiny.
  • ️ Sledujte našu webovú stránku (www.mzv.sk), kde pravidelne aktualizujeme informácie – Situácia na Ukrajine.
  • ️ Sledujte miestne štátne médiá a orgány.
  • ️ Počúvajte vyjadrenia najvyšších predstaviteľov Ukrajiny a riaďte sa ich pokynmi.
  • ️ Riaďte sa priamymi pokynmi bezpečnostných zložiek v mieste, kde sa nachádzate.
  • ️ Majte pri sebe cestovný pas alebo iné osobné doklady, na ktorých je Vaša fotografia a z ktorých možno určiť Vaše občianstvo.

Dôležité kontakty:
☎️

Veľvyslanectvo SR na Ukrajine: +380 674665618
Generálny konzulát SR v Užhorode: +380 503178719
Diplomatická služba MZVEZ SR: +421 2 5978 5978
Stála služba Ministerstvo vnútra SR: +421 2 4859 3312
Інфолінії для людей, які розмовляють українською:
+421 5 1381 6111 a +421 2 5976 5111
????

Ponuky na pomoc ľuďom prichádzajúcim z Ukrajiny môžete adresovať na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
????

Інформація для українців, що прибувають у Словаччину:
https://ua.gov.sk 

 
 

Polícia upozorňuje

Polícia už viackrát avizovala prísnejšie kontroly s cieľom zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu a pozitívne ovplyvniť nepriaznivý vývoj usmrtených osôb pri dopravných nehodách. Od 11.februára 2022 do 6. marca 2022 polícia vykonáva zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou v cestnej premávke a to aj v okrese Bardejov.

Čítať viac:


 

Zmena cestovných poriadkov

Oznam pre cestujúcu verejnosť

V zmysle stanoveného termínu sa pre obdobie 2021/2022, t. j. s platnosťou od 12. 12. 2021 do 10. 12. 2022 schvaľujú nové podoby cestovných poriadkov jednotlivých liniek dopravcov v pravidelnej autobusovej doprave, ktorí majú s Prešovským samosprávnym krajom uzatvorené zmluvy o službách vo verejnom záujme.

Oznam

Obecný úrad v Richvalde oznamuje, že od 22.12.2021 do 03.01.2022

bude zatvorený z dôvodu čerpania dovolenky.


 

Oznam od VSD

Všetci sme si už zvykli, že elektrina je k dispozícii stále a všade. Výpadok elektriny je preto vec, ktorá dokáže nepríjemne zaskočiť. Bohužiaľ, poruchám úplne zabrániť nevieme. Nedávno vo VSD uviedli do prevádzky novú stránku www.vypadokelektriny.sk. Na stránke si vie každý občan na prehľadnej mapke skontrolovať, či už vedia o poruche, alebo či nejde o plánované prerušenie distribúcie elektriny. Na tej istej stránke viete nahlásiť aj novú poruchu.

www.vypadokelektriny.sk