Podujatia a oznamy
december 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Zber a triedenie odpadu

 

Kalendár zberu komunálneho odpadu v roku 2019

 

 

Kalendár zberu separovaného odpadu v roku 2019

 

 

PET fľaše:

PATRIA SEM PET fľaše od nápojov, sirupov, rastlinných olejov a podobne.

NEPATRIA SEM iné plasty, ako PET fľaše, znečistené obaly chemikáliami a olejmi, viacvrstvové obaly, hrubo znečistené plasty  (zeminou, farbami), podlahové krytiny, guma, molitan a pod.

Ostatné plasty:

PATRIA SEM plastové obaly a plastové výrobky ako číre a  farebné fólie, tašky,  vrecká, vedrá, fľaštičky  od kozmetických a čistiacich prípravkov, vrecká od mlieka, prepravky fliaš, obaly od sladkostí, tégliky od jogurtov a rôzne  plastové nádobky a hračky, penový polystyrén, poháriky z automatov a iné plastové nádobky, vodoinštalačné a elektroinštalačné rúrky, obaly  kozmetických výrobkov, plastové  okná, nábytok a pod.

NEPATRIA SEM znečistené obaly chemikáliami a olejmi, viacvrstvové obaly, hrubo znečistené plasty  (zeminou, farbami), podlahové krytiny, guma, molitan...

KOVY:

PATRIA SEM kovové tuby od pást, obaly zo sprejov, hliníkový obal, konzervy, oceľové plechovky a pod.

NEPATRIA SEM kovy hrubo znečistené zvyškami jedla, farbami a rôznymi chemickými látkami.

SKLO:

PATRIA SEM sklenené fľaše, nádoby,  obaly a predmety zo skla, poháre, fľaštičky od kozmetiky, črepy, okenné sklo, sklo  z okuliarov a pod.

NEPATRIA SEM vrchnáky, korky, gumy,  porcelán, keramika, zrkadlá, drôtové sklo, fľaše z umelej hmoty,  časti uzáverov fliaš, žiarovka, žiarivka a pod.

TETRAPACK:

Viacvrstvové kombinované materiály na báze lepenky sú materiály tvorené minimálne dvoma kompaktne spojenými vrstvami, ktoré sú určené na manipuláciu a prepravu tovaru. 

PATRIA SEM viacvrstvové obaly od  mlieka, smotany a iných mliečnych nápojov, ovocných džúsov, avivážnych  prostriedkov.

NEPATRIA SEM viacvrstvové obaly od  kávy, vreckových plienok, pudingov, práškov do  pečiva, práškového cukru, korenín, nanukov, kakaového prášku a pod., znečistené kompozitné obaly, vrchnáky z kompozitných krabíc.

PAPIER:

PATRIA SEM: noviny, časopisy, zošity, knihy, listy, kancelársky papier, papierové vrecká, lepenka, krabice z tvrdého papiera, kartón, obálky, letáky, katalógy, telefónne zoznamy, plagáty, pohľadnice, zakladače, baliaci a krepový papier, papierový obal a pod.

NEPATRIA SEM umelohmotné obaly, vrstvené obaly, voskový papier, papier s hliníkovou fóliou, obaly na mrazené potraviny, krabičky od cigariet, špinavý či mastný papier, kopírovací papier a pod.

BIOLOGICKÝ ODPAD

PATRÍ SEM: lístie, pokosená tráva, vypletá burina, zvyšky rastlín, konáre, čečina a pod.

 

 

Iné:

Elektro odpad: doviesť ku KSB zozadu

Stavebný odpad: podľa požiadaviek občanov

Veľkoobjemový odpad: podľa požiadaviek občanov

Nebezpečný odpad (autobatérie, pneumatiky a pod.): oznámime rozhlasom po dohode so zhodnocovateľom odpadu